FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Антонов Олег Костянтинович

антонов Радянський літакобудівельник російського походження, один із провідних авіаконструкторів СРСР. Доктор технічних наук, академік АН УРСР і АН СРСР, Герой Соціалістичної Праці.

Створив 52 типи планерів і 22 типи літаків, у тому числі найбільші і найбільш вантажопідйомні у світі. Його літаки ставали сенсаціями на міжнародних авіакосмічних виставках, а Радянський Союз вважався світовим лідером в авіабудуванні.

Народився 7 лютого1906 в селі Троїці Подольського району Московської області. З 1952 року працював у Києві. Помер 4 квітня 1984 року.

Ахієзер Олександр Ілліч

Фізик-теоретик, ахієзер
академік АН України з 1964 року, професор Харківського університету.

Народився 31 жовтня 1911 р. в м. Черикове в Білорусії. Помер у 2000 році у Харкові.
Навчався в Київському політехнічному інституті. Викладав у Харківському університеті.

Праці О. І. Ахієзера присвячені ядерній фізиці, квантовій електродинаміці, фізиці елементарних частинок, фізиці плазми, магнітній гідродинаміці, теорії твердого тіла, магнетизму.

Вальтер Антон Карлович

вальтер Український фізик, академік АН України, заслужений діяч науки УРСР.

Народився в 1905 році в Петербурзі. Помер у 1965 р. у Харкові.

Першим в Радянському Союзі здійснив розщеплення ядра атома штучно прискореними частинками.
Керував і брав участь у спорудженні багатьох прискорювачів електронів. Проводив досліди з фізики атомного ядра та елементарних частинок.

Праці Вальтера присвячені фізиці діелектриків та напівпровідників, техніці високих напруг, техніці високого вакууму, прискорювальній техніці.

Вернадський Володимир Іванович

вернадський (12 березня 1863 - 6 січня 1945)

Геніальний вчений-природознавець і мислитель, основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіогеології, вчення про біосферу і ноосферу.

Народився в Петербурзі в родині з глибоким українським корінням.
У 1917 - 1921 роках працював в Україні.
Він був організатором і першим президентом Української академії наук, організатором Державного радієвого інституту, Лабораторії живої речовини, Комісії по ізотопах та ін.

Павло Олександрович Єременко

павло єременко Американський новатор і управлінець українського походження. Він є головним інженером аеронавтики і астронавтики.

Народився в сім'ї українського математика Олександра Єременко. В 13 років разом з батьками емігрував до США.

Працював у Google, Motorolaі в дослідницькому агентстві Пентагону. Очолює інноваційний центр в Сан-Хосе, штат Каліфорнія.

З 1 липня 2016 року— головний технічний директор однієї з найбільших європейських корпорацій аерокосмічної промисловості Airbus Group

Йоффе Абрам Федорович

йоффе (29.10.1880 - 14.10 1960)
народився в м. Ромни Полтавської губернії.

Академік, знаний як "батько радянської фізики". Створив наукову школу, яка мала визначальний вплив на багатьох відомих фізиків.

Основні наукові праці пов'язані з вивченням електричних, фотоелектричних, та механічних властивостей кристалів. Одним з перших почав досліджувати напівпровідники.

Іваненко Дмитро Дмитрович

Іваненко

Дмитро Дмитрович Іваненко (16 (29) липня 1904, Полтава — 30 грудня 1994) – видатний український фізик-теоретик XX століття, професор кафедри теоретичної фізики фізичного факультету МДУ. Він першим запропонував протон-нейтронну модель атомного ядра (1932). Його ім’я назавжди увійшло в історію світової науки як автора першої моделі ядерних сил (разом з І.Є. Таммом, 1934) і передбачення синхроннго випромінювання (разом з І.Я.Померанчуком, 1944 ). Д.Іваненко і В.Фок описали і рух ферміонів в гравітаційному полі (коефіцієнти Фока - Іваненка).

Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Іваненко_Дмитро_Дмитрович
http://bastion.tv/figures/dmitro-ivanenko-superzirka-radyanskoyi-fiziki/

Ландау Лев Давидович

ландау (22.01.1908 - 01.04.1968)

Фізик-теоретик, академік, лауреат Нобелівської премії з фізики.

Народився в м. Баку.
З 1935 року завідував кафедрою загальної фізики Харківського університету.

Праці присвячені квантовій механіці твердого тіла, теорії надтекучості рідин, фізиці космічних променів, гідродинаміці, квантовій теорії поля, фізиці плазми та ін.

У 1962 р. одержав Нобелівську премію за дослідження з теорії конденсованих середовищ та рідкого гелію.

Лейпунський Олександр Ілліч

лейпунський (07.12.1903 - 14.08.1972)
Народився в Польщі.

Фізик-експериментатор

З 1929 по 1949 роки працював в Україні.
Був директором Українського фізико-технічного інституту АН УРСР, директором Інституту фізики та математики АН УРСР, директором Інституту фізики АН УРСР.

Основні праці з атомної та ядерної фізики, ядерної техніки.

Наумовець Антон Григорович

наумовець Анто́н Григо́рович Наумовець (нар.2 січня 1936, с. Рудка, Пінський повіт, Поліське воєводство, Польська Республіка (нині — Пінський район, Берестейська область, Білорусь)) — український фізик, учений у галузі фізичної електроніки і фізики поверхні, професор, доктор фізико-математичних наук, академік НАН України, віце-президент Національної академії наук України. Заслужений діяч науки і техніки України.

Основні наукові роботи присвячені атомній структурі і електронно-емісійним властивостям поверхонь, фазовим переходам на поверхнях твердих тіл, поверхневій дифузії, фізичним явищам у системах наночастинок.

11 жовтня 2016 року нагороджений Медаллю ЮНЕСКО “За внесок у розвиток нанонауки та нанотехнологій”.

Патон Борис Євгенович

/Files/images/PatonBE1.jpg Народився 27 листопада 1918 року в м. Київ.

Символ української науки, видатний учений у галузі зварювання, металургії та технології металів. Герой України (Указ Президента України №1317/1998 від 26.11.1998 р.)

Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, створенню автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання.
Патон Б.Є. є автором і розробником методу електрозварювання м'яких тканин.

Пулюй Іван Павлович

пулюй (02.02.1845 - 31.01.1918)
Народився в м. Гримайлові на Тернопільщині.

Перший український фізик світового рівня.

Фізик і електротехнік, винахідник, громадський діяч.
Досліджував електричні розряди в газах, молекулярну фізику, електротехніку змінних струмів, катодні промені.

Першим у світі виготовив лампу, яку назвали "лампою Пулюя", за допомогою променів якої можна було робити знімки внутрішніх органів. Проте слава про винайдення таких променів дісталася Рентгену

Сікорський Ігор

сікорський (25 травня 1889 р., Київ - 26 жовтня 1972р., Істон, Конектикут, США)

Всесвітньо відомий авіаконстроктор, творець гелікоптерів, автор перших у світовій практиці авібудування багатомоторних літаків та гелікоптерів.

Шарпак Георгій

шарпак (01.08.1024 - 29.09.2010)
Народився у м. Дубровиця, Польща (сьгодні Рівненська обл.).
У 1930 роках емігрував до Франції.

Працював в Європейському центрі ядерних досліджень.
У 1992 році став лауреатом Нобелівської премії в галузі фізики за розроблення детектора елементарних частинок.


Винаходи українців

  • Гасова лампа
  • Вертоліт
  • Технологія зварювання
  • Електричний трамвай
  • Турбореактивний двигун
  • Хірургічний шов-блискавка
  • Рамковий вулик
  • Рідкий струменевий скальпель
  • МЕОМ
  • Кардіохірургія і кібернетика
  • Ракетний двигун

Електродерматом
Тернополянин Андрій Ковальчук - автор унікального винаходу- електродерматому. Цей пристрій підвищує якість і водночас значно здешевлює операції з пересадки шкіри.
Обладнання настільки точне, що здатне зрізати шкіру завтовшки з волосину - одну десяту міліметра. Такого обладнання не роблять більше ніде в світі.
Нині, коли сотні солдатів із зони АТО потребують термінової допомоги, такі пристрої є у військових шпиталях усієї України.

За матеріалами сайту: 24tv.ua


Вітряк Оніпка

Унікального вітрогенератора винайшов українець Олексій Оніпко. Агрегат може почати роботу навіть при швидкості вітру менше 1 м/с, тоді як іншим подібним приладам потрібно 2,5-3 м/с. Пристрій чудово підходить для українського клімату,його можна поставити просто на балконі та ощадити на електроенергії.

За матеріалами сайту: 24tv.ua



суперконденсатор
Гнучкий суперконденсатор
Фахівці з Львівської політехніки придумали гнучкий тканинний суперконденсатор, який працює на сонячній батареї і може зарядити навіть мобільний телефон. Пристрій являє собою компактну систему енергозбереження, яка гнеться і кріпиться до будь-якої поверхні. Цей український винахід увійшов у топ-100 кращих досліджень і розробок світу 2011 року за версією впливового американського журналу R&D Magazine.

За матеріалами сайту: espreso.tv


Школярка придумала, як утилізувати пластмасове сміття

Учениця 9 класу з Маріуполя Катерина Малкіна зайняла ІІ місце на Міжнародній екологічній олімпіаді в Нідерландах зі своєю технологією утилізації відходів і збереження природних ресурсів. Вона додумалась згодовувати поліетилен личинкам, яких використовують в якості корму для рептилій. За 9 місяців 20 личинок можуть з’їсти один пакет.

Підготовка до міжнародного конкурсу зайняла у Каті більше пів року: вона провела ряд дослідів, вивчивши різні види личинок і жуків. Тепер дівчинка та її науковий керівник планують втілити проект в повномасштабне виробництво. За їх словами, технологія привернула увагу іноземного інвестора. В Україні, на жаль, таких не знайшлось.

Науковий потенціал нашої країни невичерпний незважаючи на відсутність інтересу з сторони держави і внутрішніх інвесторів.

Джерело: Новости Ю
http://newsyou.info/shkolnica-pridumala-kak-utilizirovat-plastikovyj-musor


Наука: пошуки і знахідки. НАНУ в умовах АТО

Кiлькiсть переглядiв: 1065

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.